Spacerując w ogrodzie królowej – Bryce Canyon

Jest taki kanion zwą go Bryce. Poznacie go po charakterystycznych strzelistych pomarańczowych iglicach. Pomarańczowo w ogóle jest w Bryce Canyon, a poza tym znajdziecie paletę rudości, różu, ale i biel wpadającą w ecru. Tyle kolorów na tam (stosunkowo) małym skrawku ziemi. Oczy szaleją czasem, bo nie wiedzą na którym kolorze się skupić.

Co polecamy w Bryce Canyon?

Jest w Bryce jedno miejsce Ogrodem Królowej zwane i w sumie dopiero kiedy uzmysłowisz sobie tę nazwę, to zaczynasz postrzegać Bryce jak piaskową warownię jakiejś rudej królowej. 


Pośród ogrodu siedzi ta królewska para

Widzisz wieże strażnicze, krużganki, komnaty i trony. I okna, z których wyjrzy pewnie za chwilę uwięziona księżniczka. Przechadzasz się ostrożnie pomiędzy ścianami, by nie natknąć się na strażników. Schodzisz w dół, by  w końcu dotrzeć do ogrodu królowej, by tam zobaczyć tę królewską parę, która siedzi na tronie pośród ogrodu. I znajdujesz tu w końcu upragniony cień, wielki kamień, na którym możesz sobie przysiąść i drzewa, których zielone kolory kontrastują z rudym piaskiem i skałami. 


Jak zwiedzać Bryce?

Naszą wycieczkę po ogrodzie królowej rozpoczęliśmy od punktu Sunrise Point. Tu schodzi się lekko po piaszczystych dróżkach w głąb kanionu, widzimy wieżyczki z góry, niektórych możemy nawet dotknąć. Schodzimy w pełnym słońcu i trudno tu o kawałek cienia. Na samym dole kanionu prowadzi płaski szlak dla złapania oddechu przed wspinaczką obok dwóch wież i młotu Thora. Tu już zaczyna docierać słońce, jednak większa część wspinaczki ślimakami ostro pod górę odbywa się jeszcze w cieniu. Wychodzimy na Sunset point, by odbić się o chmary ludzi. Zupełnie inaczej niż na dole.


Rim Trail dla leniwych

Bryce można też zobaczyć z góry, zatrzymując się przy punktach widokowych lub spacerując wzdłuż jego krawędzi pomiędzy Sunrise a Sunset Point. Tak czy siak Bryce Canyon to punkt w Utah, którego nie możecie pominąć. 


1 Comment

  1. Pingback: Gdzie słońce zachodzi pomarańczowo - piękne Utah - CALLUNA TRIP

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*