O nas

To, co przeżywamy podczas naszych podróży – wrażenia, miejsca, ludzie to chwile, które bywają często ulotne. Postanowiliśmy pisać tego bloga po pierwsze, by zawsze pamiętać co się nam zdarzyło, po drugie, by móc dzielić się relacją z podróży z naszymi rodzinami, przyjaciółmi, znajomymi i z Wami nasi drodzy czytelnicy.

CallunaTrip to my czyli Jess i Wrzos. Lubimy podróżować, przemieszczać się, choć chwilę trwać w miejscach  i chwilach … często jest tak, że chcemy być jednocześnie w kilku miejscach na raz. Do tego jazda samochodem sprawia nam ogromną frajdę.

Nie liczy się to, dokąd zmierzamy, ale droga sama w sobie. Zazwyczaj nie planujemy naszych wypadów punkt po punkcie, mamy wyznaczony główny cel, a to co zdarzy się po drodze jest dla nas najważniejsze.

USA i Route 66 nasza pierwsza podróż przed duże „P”

Podróż do USA była naszą pierwszą, tak dużą wyprawą. Wcześniej kręciliśmy się głównie po terenach naszych sąsiednich państw. Później zrobiliśmy sobie road trip po Irlandii. Teraz przyszedł czas na inne przestrzenie.

Jako pierwsze do opisania wybraliśmy Stany. Przez muzykę, której słuchamy – Desert Rock gra od dawna w naszych uszach, więc chcieliśmy poczuć miejsce, w którym się narodził. Jadąc tam nie liczyliśmy na wiele, nie mieliśmy wielkich oczekiwań, emocji, po prostu daleka, nowa podróż. Na miejscu wszystko się zmieniło…

Podróż ta rozbudziła nasz apetyt do porzucania, choć na chwilę, aktualnego miejsca pobytu. Do szukania przestrzeni, wolności i pięknych przeżyć.

W 2019 roku rzuciliśmy wszystko i wyjechaliśmy… do Ameryki. Przez niemal rok doświadczaliśmy życia w drodze przemierzając Kanadę, Stany Zjednoczone, Meksyk, Gwatemalę i Belize.

Jakaś dziwna siła powoduje, ze ciągnie nas do pustyń, więc w 2022 roku ruszyliśmy ku najgorętszemu miejscu na świecie – Pustyni Lut. W trzy miesiące odwiedziliśmy Gruzję, Turcję i cel naszej podróży Iran.

Wybierzcie się z nami jeszcze raz w którąś z naszych wypraw.

KIM JESTEŚMY?

Calluna Trip to Agnieszka i Bartek: mieszkańcy podpoznańskiej Mosiny, autorzy książki „Podróżyj”. Ambasadorzy Buslifer – organizacji zrzeszającej ludzi z całego świata podróżujących klasycznymi samochodami marki Volkswagen. Organizatorzy zlotów klasycznych samochodów. Pasjonaci życia w drodze. Połączyła ich szkolna miłość oraz pasja do klasycznych volkswagenów i przemierzania świata.

  • AGA JESS WRZOSEK –z wykształcenia antropolog kultury, spełnia się gotując, piekąc i smakując kuchni świata.  Dlatego tak wiele uwagi poświęca poznawaniu nowych smaków w podróży.
  • BARTEK WRZOSEK – zawodowo menedżer, od wielu lat tworzy muzykę, dlatego jego podróżnicze szlaki często kierują ich w ciekawe, muzyczne miejsca. 
  • VENERA – Volkswagen T2 z 1972 roku. Oryginalnie wersja osobowa Delux, zaadaptowana do pojazdu kamperowego. Od kilku lat towarzyszka naszych wypraw.

Jesteśmy miłośnikami motoryzacji, szczególnie klasycznych, wiatrem chłodzonych Volkswagenów. Pierwszego garbusa, którego kupiliśmy jeszcze na studiach, mamy do dziś. Z czasem nasza „kolekcja” zwiększyła się do trzech sztuk. Od blisko dwudziestu lat organizujemy i uczestniczymy w spotkaniach i rajdach zabytkowych aut w tym „Zlot w Garbach” – najstarszy aktualnie odbywający się zlot w Polsce.